100 Rocznica powołania Rządu Obrony Narodowej

100 Rocznica utworzenia Rządu Obrony Narodowej

Wczoraj delegacja głównych sił zrzeszonych w Konfederacji uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach upamiętniających setną rocznicę utworzenia Rządu Obrony Narodowej powołanego przez Wincentego Witosa. Konfederację Korony Polskiej reprezentował sekretarz generalny Włodzimierz Skalik.

2 Responses

1. Leszej

Zastanawiam się czy prezydent Duda, rząd PiS oraz Konfederacja kiedykolwiek będą czcić zwycięskie powstania np. Wielkopolskie oraz walki o Lwów (1918) zamiast świętować klęski i antyrosyjskie zrywy.

2. LapetuX

Nie wypowiadam się za PIS ale z tego co wiem to środowiska związane z konfederacją są w sumie głównymi które świętują wygrane powstanie wielkopolskie czy też oswobodzenie Lwowa z ukraińskiego okrążenia. Nie bardzo rozumiem co jest złego w upamiętnianiu bohaterów? Z klęsk trzeba wyciągać wnioski, a o bohaterach pamiętać