HISTORIA PARTII

Poznaj naszą historię.

Konfederacja Korony Polskiej (zwana w skrócie „Koroną”) – jest partią polityczną, której powstanie ogłosił obecny poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Braun 28 czerwca 2019. Jej sądowna rejestracja nastąpiła 24 stycznia 2020. Korona współtworzy federacyjną partię Konfederacja Wolność i Niepodległość, która w Sejmie RP posiada jednolite koło poselskie.

Władze partii, to prezes Grzegorz Braun, wiceprezes i sekretarz generalny Włodzimierz Skalik, wiceprezes Roman Fritz oraz sześcioosobowy Komitet Polityczny w składzie: Marta Czech, Rafał Foryś, Piotr Heszen, Jan Krysiak, Sławomir Sala, Wojciech Siński.

Naszymi hasłami są: wiara, rodzina i własność, a wszystko staramy się czynić Ad Maiorem Dei Gloriam – ku większej chwale Bożej.

Jesteśmy zwolennikami tradycyjnych hierarchii i wartości. Jak mówi Grzegorz Braun, „chętnie gralibyśmy w inne gry polityczne, ale teraz grana jest demokracja”. Dlatego potrzebna jest nam partia!

Działamy na podstawie Programu zawierającego kompleksowe rozwiązania dla Polski, zatwierdzonego przez Kongres partii.