Kongres Pierwszosobotni

Kongres Pierwszosobotni

3 września 2022 w Pierwszą Sobotę miesiąca odbył się II Sprawozdawczy Kongres Konfederacji Korony Polskiej. W związku z dniem poświęconym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny niektórych uczestników Kongresu, w tym samego Prezesa Grzegorza Brauna, można było spotkać na tradycyjnej Mszy Świętej.

Frekwencja dopisała, organizacja znakomicie się sprawdziła. Dominowała atmosfera skupienia i wytężonej pracy administracyjnej. Sprawy zawiłe stały się prostymi.    

Mamy wyczyszczone formalne pola do sprawnej działalności politycznej w jednym z najgorętszych chyba sezonów, jakie będzie przeżywał system zwany demokracją – o czym wspomniał w swoich zwięzłych, ale gęstych od treści przemówieniach na otwarcie i na zakończenie Pan Prezes.  

Szczególne podziękowania należą się opiekunowi systemu elektronicznego głosowania – Sekretarzowi Generalnemu „Korony” Włodzimierzowi Skalikowi, Panom Doktorom Sławomirowi Ozdykowi i Ireneuszowi Jabłońskiemu za wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa wśród uczestników Kongresu oraz Filipowi Molendzie za ciężką i owocną pracę nad medialną rejestracją wydarzenia. 

O konkretnych efektach sobotniego Kongresu w postaci zmian w statucie „Korony” i decyzji personalnych dotyczących jej władz – wkrótce poinformujemy.    

Piotr Heszen

Skrzynki podawcze i kontaktowe:

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Komisja Rewizyjna Okręgów:

Sąd Dyscyplinarny:

Komitet Polityczny:

Rada Naczelna:

Sekretarz Generalny: