Warszawa, 14 sierpnia 2024 r.

Komunikat Komitetu Politycznego Konfederacji Korony Polskiej

W związku z doniesieniami medialnymi wprowadzającymi w błąd, wyjaśniamy, że wyłonienie kandydata Konfederacji WiN w wyborach Prezydenta RP 2025 nie było przedmiotem obrad Rady Liderów. Żaden wniosek w tej sprawie nie był rozpatrywany, a Rada Liderów nie była zwoływana w ostatnim czasie.

Nie może być więc mowy o kandydacie Konfederacji, a wszelkie enuncjacje w tej sprawie mają charakter opinii prywatnej lub deklaracji danej partii składowej, nie mających podstaw w zapisach statutu i decyzjach organów władzy Konfederacji WiN.

Przypominamy, że na rozpatrzenie Rady Liderów czeka wniosek posłów Grzegorza Brauna i Włodzimierza Skalika o zwołanie Kongresu Konfederacji.

KKP w trosce o długotrwałe dobro Konfederacji Wolność i Niepodległość zawsze opowiadała się i nadal opowiada za korzystaniem z ciał statutowych Konfederacji WiN oraz ustalonych procedur podejmowania decyzji.

Jan Krysiak Sekretarz Generalny Konfederacji Korony Polskiej