W Sejmie RP odbyło się interesujące posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Millenium Królestwa Polskiego 1025-2025. Do organizacji przyszłorocznych obchodów przyłączają się kolejne środowiska – efekt może być naprawdę niebanalny. Pojawili się i Panowie ze Związku Szlachty Polskiej, prezes Marcin Forkiewicz oraz sekretarz Robert Żmijewski, i prof. Jolanta Pszczółkowska-Pawlik z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, pianistka która wraz z innymi muzykami pracuje nad rewelacyjnym dziełem wydania wszystkich i nieskróconych (!) 300 pieśni Stanisława Moniuszki (dostępna jest już kolejna płyta z serii!). Był też poseł Artur Zawisza i liczni przedstawiciele organizacji monarchistycznych. Posiedzeniu przewodniczył wiceprezes Korony poseł Roman Fritz, a z koroniarskiego grona wzięli również udział: poseł Włodzimierz Skalik, członkowie Komitetu Politycznego Marta Czech i Piotr Heszen, Radosław Paciejewski przewodniczący okręgu łódzkiego i Szymon Ponitka – Korona Młodych. Panowie Forkiewicz i Żmijewski podarowali zebranym pysznie wydany numer „Verbum Nobile”, Piotr Heszen odwzajemnił się „Historią Polski poprawną politycznie” swojego autorstwa, przekazał też program Konfederacji Korony Polskiej w ręce Pani Profesor Pszczółkowskiej-Pawlik (program dostępny jest w wersji elektronicznej na naszej stronie – w zakładce „Do pobrania”).

Zachęcamy wszystkich do włączania się w organizację obchodów Tysiąclecia Królestwa Polskiego!