Single Blog Title

This is a single blog caption

Dr Lucyna Kulińska i dr Leszek Sykulski – 6 lutego w Jaworznie!

Szczęść Boże,

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie otwarte, którego gośćmi będą dr Lucyna Kulińska oraz dr Leszek Sykulski. Wygłoszą oni wykłady w temacie „Wojna na Ukrainie a bezpieczeństwo Polski. Kto i dlaczego dąży do ukrainizacji naszego kraju?”

Spotkanie odbędzie się 6 lutego (poniedziałek) 2023 r. w Jaworznie (ul. Krakowska 1, Hotel Pańska Góra) o godz. 18:00. WSTĘP WOLNY! Zapraszamy wszystkich, których interesuje prawda bez cenzury. 

Biogramy Prelegentów:

Dr Lucyna Kulińska – Doktor nauk humanistycznych, historyk, politolog, pracownik naukowy, działacz społeczny, dziennikarz i komentator mediów. Przez wiele lat wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniami nacjonalizmu, terroryzmu i globalizmu, bada też stosunki polsko-ukraińskie w XX i XXI wieku. Tematem przewodnim jej poszukiwań jest zagadnienie przemocy i agresji w polityce międzynarodowej i patologii w życiu społecznym, a także wszelkich prób fałszowania polskiej historii. Jest autorką i współautorką licznych książek i artykułów historycznych poświęconych losom polskich kresów, m.in.: „Dzieci Kresów” (tomy I , II III i IV) i „Działalność terrorystyczna i sabotażowa nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922-1939”. Czynnie popularyzuje wśród młodego pokolenia postawy patriotyczne i kwestie polskiego interesu narodowego.

Dr Leszek Sykulski – Doktor nauk o polityce (w specjalności: geopolityka i geografia polityczna), historyk, nauczyciel akademicki, oficer rezerwy WP. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pełni funkcję prodziekana ds. nauki Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych ANSG. Kierownik międzynarodowych studiów podyplomowych: Geopolityka i Geostrategia (wspólnie z prof. Vahtangiem Maisaia) realizowanych przez ANSG wspólnie z Międzynarodowym Uniwersytetem Kaukaskim w Tbilisi. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie w zakresie bezpieczeństwa państwa i ekstremizmu politycznego. Pracował jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Założyciel Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, kwartalnika "Przegląd Geopolityczny" i portalu Geopolityka.net. Członek redakcji półrocznika "Ante Portas – Studia nad bezpieczeństwem" i kwartalnika "Geopolitika", wydawanego przez Bułgarskie Towarzystwo Geopolityczne. Główne obszary badawcze: polska i rosyjska myśl geopolityczna, walka informacyjna, teoria bezpieczeństwa. Autor ponad 60 publikacji naukowych. Odznaczony Medalem Pro Patria i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Organizatorzy spotkania:
Konfederacja Korony Polskiej (okręg 32: Korona Sosnowiec)
Klub Konfederacji Jaworzno

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://fb.me/e/2bAFIpaEK

Z radością informujemy, że na 2023 rok planujemy w okręgu sosnowieckim cały cykl około comiesięcznych spotkań otwartych o wartościowej tematyce z interesującymi prelegentami. Możemy zdradzić, że kolejne spotkanie otwarte w Jaworznie odbędzie się 6 marca wieczorem. Nazwisko Gościa oraz temat jego wystąpienia podamy wkrótce w social mediach Korony Sosnowiec. Tymczasem zapraszamy 6 lutego!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

✅ Mogą Państwo wesprzeć nas dowolną darowizną,

aby wspomóc organizację następnych wydarzeń:
Konfederacja Korony Polskiej, okręg 32 - Korona Sosnowiec
08 1020 1026 0000 1502 0519 5765 (PKO BP S.A.)
Tytuł: Darowizna okr. 32

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

✅ Zachęcamy do dołączenia w nasze szeregi wszystkich, którym

bliskie są wartości tradycyjne, wolnościowe, patriotyczne, propolskie!
https://konfederacjakoronypolskiej.pl/dolacz-do-nas

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

✅ Prosimy o obserwację naszych profili w mediach społecznościowych,

o komentowanie, reagowanie i udostępnianie pojawiających się

materiałów! W dobie powszechnej CENZURY treści prawicowych

jest to bardzo ważna forma wsparcia! 🙂

Social media Korony Sosnowiec:
🟣 FB: https://www.facebook.com/KonfederacjaKoronyPolskiej32
🔵 Twitter: https://twitter.com/KoronaSosnowiec

Social media Korony:
🟣 FB: https://www.facebook.com/konfederacjakoronypolskiej
🔴 YT: https://www.youtube.com/@KonfederacjaKoronyPolskiej
🔵 Twitter: https://twitter.com/KoronyPolskiej
🟠 Instagram: https://www.instagram.com/konfederacjakoronypl/
🟡 WWW: https://konfederacjakoronypolskiej.pl/

Social media naszego Prezesa:
🔵 Twitter: https://twitter.com/GrzegorzBraun_
🔴 YT: https://www.youtube.com/@GrzegorzBraunTV
🟣 FB: https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/