Konfederacja Korony Polskiej przeciwko segregacji sanitarnej w Wojsku Polskim

Konfederacja Korony Polskiej przeciwko segregacji sanitarnej w Wojsku Polskim

Szanowni Państwo!

Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony haniebnej polityki szantażu, apartheidu i segregacji sanitarnej dokonywanej przez Rząd RP.

Dziś polscy żołnierze otrzymują pismo dyrektora Departamentu Kadr Wojska Polskiego, Gabriela Brańki zmuszające ich de facto do poddania się eksperymentom medycznym.

Podkreślić należy, że we wspomnianym piśmie znalazły się m.in. klasyczne propagandowe kłamstwa („szczepionki, które są bezpieczne i skuteczne”, „jedynie szczepionki są w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia wirusa” – nie można przecież formułować takich twierdzeń jeszcze przed
zastosowaniem szczepień!).

Co natomiast szczególnie przeraża, to zapowiedź segregacji żołnierzy z uwagi na ich gotowość do poddania się eksperymentom medycznym i praktyczny podział w Wojsku Polskim na 2 grupy: lepszą (żołnierze zaszczepieni) i gorszą (żołnierze niezaszczepieni). Umiejętności, zdolności, poświęcenie, staż i wyszkolenie to cechy wojskowe schodzące na ostatni plan. Odtąd karierę w Wojsku Polskim mogą kontynuować jedynie wojskowi zaszczepieni, choćby i byli ostatnimi miernotami.

Dyrektor Brańka zwraca się do polskich żołnierzy tak: „w 2021 roku tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące”. Ponadto nadmienia, że zaszczepienie się żołnierzy stanie się dla nich warunkiem wyjazdu na misje zagraniczne i będzie stanowić podstawę do wydania opinii służbowej (sic!).

To jest szantaż! To są standardy niebywałe w historii naszej cywilizacji. Łamane są sumienia i prawo – na czele ze złamaniem Konstytucji RP, która w art. 39 mówi, że „żaden obywatel RP nie może być poddany przymusowym eksperymentom medycznym”, zaś w art. 32 „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

Żołnierze polscy pełnią trudną i odpowiedzialną służbę. Wskutek tego typu bezczelnego ultimatum część z nich będzie pewnie zmuszona do rezygnacji ze służby dla Rzeczypospolitej. Żądamy natychmiastowego wycofania wyżej opisanego pisma i sprostowania tej kwestii przez Ministra Obrony Narodowej. Domagamy się pilnego zajęcia stanowiska w tej sprawie przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który winien stać na straży Konstytucji.

Amor Patriae nostra lex!

Grzegorz Braun Prezes
Marta Czech Rzecznik Prasowy
Włodzimierz Skalik Sekretarz Generalny, Wiceprezes
Roman Fritz Wiceprezes

Skrzynki podawcze i kontaktowe:

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Komisja Rewizyjna Okręgów:

Sąd Dyscyplinarny:

Komitet Polityczny:

Rada Naczelna:

Sekretarz Generalny: