Tylko mówimy i mówimy!

Tylko mówimy i mówimy!

Pojawiają się nieraz zarzuty wobec Konfederacji Korony Polskiej, że jako politycy „tylko mówimy i mówimy, a trzeba coś zrobić!”. No to posłuchajcie Państwo (poniżej załączam link do nagrania) nie polityków, a lekarzy, znakomitych profesjonalistów, z wykształceniem i powołaniem, którzy mówią jak „dziad do obrazu” w kierunku śmietanki dziennikarskiej zebranej w gmachu Sejmu RP. Przedstawiają fakty, udokumentowane i udowodnione, od których włos jeży się na głowie. Są założycielami stowarzyszeń, które prężnie działają i depozytariuszami niezwykłych historii z życia swoich pacjentów i swoich kolegów-lekarzy. Na koniec ostatniego wystąpienia przejęta Pani Doktor zwraca się z uśmiechem do dyżurujących reporterów, aby bez skrępowania zadawali jej dowolną liczbę pytań. Cisza. Pani Doktor zachęca ponownie… Po chwili jeszcze raz. Cisza. Przypomina mi się jeden ze współczesnych anty-kompozytorów, który sprzedawał ciszę jako utwór muzyczny. Mniejsza o jego nazwisko, więc podajmy je ku pohańbieniu drobnego oszusta: John Cage z utworem „4,33” (cztery minuty i trzydzieści trzy sekundy ciszy).

Może powinniśmy wziąć z niego przykład i milczeć publicznie? Może to wywołałoby większe wrażenie?

Drodzy Państwo, jesteśmy w stanie tak wszechobejmującego obezwładnienia charakterów i umysłów, że wydaje się, iż człowiek jako taki przestał istnieć i nieliczni pozostali z naszego gatunku poruszają się wśród jakichś dziwnych figur woskowych. Co można zrobić wobec takiej statystyki? Czy wiecie, że także wśród służb mundurowych tylko niewielu nie pozwoliło się skorumpować? Dziś nie miałby kto przeprowadzić nawet porządnego zamachu stanu. Pozostaje z niekończącą się cierpliwością czekać na otrzeźwienie.

A tymczasem mówmy, skoro tylko do tego mamy narzędzia. Mówmy jednak jak ludzie, bez pozwalania sobie na utratę równowagi psychicznej. Niech padają słowa, które może stopią te woskowe serca – gdyż bądźmy pewni: to są ludzie z wosku, a my jesteśmy prawdziwi – i to my wygramy.   

Piotr Heszen

Ilustracja: Władysław Podkowiński Wejście na maskaradę

Polscy lekarze bronią swoich praw wobec prześladowań – YouTube

Skrzynki podawcze i kontaktowe:

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Komisja Rewizyjna Okręgów:

Sąd Dyscyplinarny:

Komitet Polityczny:

Rada Naczelna:

Sekretarz Generalny: