WIELOMSCY O HARA(KI)RI

WIELOMSCY O HARA(KI)RI

W poniedziałek 17 kwietnia br. zapraszamy na trzecie już jaworznickie spotkanie z cyklu: „Żeby Polska była polska”. Przypomnijmy, że na inauguracyjnym spotkaniu początkiem lutego, które zgromadziło ponad 150 osób, gościliśmy dr Lucynę Kulińską i dr Leszka Sykulskiego, natomiast na marcowym wydarzeniu zaproszonym prelegentem był dziennikarz śledczy Leszek Szymowski.

Tym razem gościć będziemy małżeństwo naukowców z Warszawy, Magdalenę Ziętek-Wielomską oraz prof. Adama Wielomskiego. Magdalena Ziętek-Wielomska jest politologiem, publicystką, autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych (m.in. książki „Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd”), działaczką społeczną. Zajmuje się sterowaniem społecznym, cybernetyką i filozofią. Propaguje budowanie otoczenia przyjaznego myśleniu. Profesor Wielomski to politolog, publicysta, historyk idei, profesor nauk społecznych i nauczyciel akademicki, a także autor kilkudziesięciu pozycji książkowych, w tym tytułu „Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa” z 2022 roku. Jest także twórcą dwóch filmów dokumentalnych o Hararim, wyemitowanych w Telewizji Trwam.

Ziętek-Wielomska & Wielomski to niezwykły duet naukowców, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą w sposób przystępny z wszystkimi zainteresowanymi tematyką polityczną, społeczną, filozoficzną etc. Ich misją jest propagowanie wiedzy o tym, jak kierować swoim życiem w sposób możliwie świadomy. Do tego potrzebna jest prawidłowa recepcja otaczającej nas, gwałtownie przeobrażającej się rzeczywistości. Swoje cenne konkluzje i wskazówki przekazują w nagraniach, książkach, felietonach, a także na cieszących się popularnością spotkaniach autorskich, podczas których znakomicie się uzupełniają jako prelegenci.

Klaus Schwab i Yuval Noah Harari zdają się mieć kompleksową koncepcję funkcjonowania człowieka w tzw. Nowej Normalności. Schwab, jako prowodyr Światowego Forum Ekonomicznego od przeszło pół wieku, nie tylko promuje, ale i nastręcza coraz silniej agendę Wielkiego Resetu, zgodnie z opisaną przez siebie ideologią transformacji świata i człowieka w dobie „czwartej rewolucji przemysłowej”. Nie kryje się zupełnie ze swoimi intencjami, którymi są m.in. permanentna inwigilacja społeczeństw na wzór chiński, likwidacja własności prywatnej („nie będziesz posiadał nic i będziesz szczęśliwy”), depopulacja,  transhumanizm, destrukcja znanego nam porządku oraz standardowych praw człowieka. Wykpiwane niegdyś „teorie spiskowe” u Klausa Schwaba stają się jawnym, zuchwałym planem. Z kolei Yuval Noah Harari to piewca ideologii globalizmu, której stałym elementem jest ekologizm powiązany z kultem matki ziemi, natomiast celem tego złudnego projektu jest utworzenie globalnej tożsamości, która powstać miałaby na grobie wszystkich dotychczasowych tożsamości narodowych i religijnych.

Jak bardzo wizje globalistów z piekła rodem różnią się od tradycyjnie i katolicko pojmowanej koncepcji człowieka? Jak dużo musiałoby się zmienić, aby niebezpieczne idee Harariego i Schwaba się ziściły? Czy powinniśmy się na to godzić? Czy w walce o utrzymanie statusu quo jesteśmy osamotnieni? Pytań i obaw jest wiele. Odpowiedzi być może pojawią się w trakcie prelekcji pt. „Schwab i Harari a katolicka koncepcja człowieka”. Wykład odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej pod Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny. Zapraszamy! Natomiast dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Jaworzna, w mediach społecznościowych organizatorów ukażą się na pewno nagrania z tego wydarzenia.

Korona Sosnowiec

ZPB+Aleksandra Urbanik

Skrzynki podawcze i kontaktowe:

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Komisja Rewizyjna Okręgów:

Sąd Dyscyplinarny:

Komitet Polityczny:

Rada Naczelna:

Sekretarz Generalny: