Wizyta posłów ze Słowacji

Wizyta posłów ze Słowacji

W sobotę wieczorem 15-go sierpnia na zaproszenie Konfederacji Korony Polskiej (w skrócie Korona) przybyła do Warszawy delegacja Partii Ludowej Nasza Słowacja (Ľudová strana – Naše Slovensko – ĽSNS) w składzie europoseł Milan Uhrlik oraz poseł Milan Mazurek. Towarzyszył im tandem dziennikarski Lívia Garčalová oraz Dávid Pavlík z portalu https://kulturblog.sk/. Celem wizyty było wzięcie udziału w niedzielnym proteście organizowanym przez Stowarzyszenie STOP-NOP „Zatrzymamy Plandemię”.

Na wieczornej nieoficjalnej kolacji nasi Goście spotkali się z działaczami Korony, gdzie obie strony miały okazję do bliższego zapoznania się. Następnego dnia o godzinie 10-tej rozpoczęły się oficjalne rozmowy z liderami Korony, Panem posłem Grzegorzem Braunem oraz Sekretarzem Generalnym Panem Włodzimierzem Skalikiem. Omówiono bieżącą sytuację polityczną i społeczną w obu krajach w kontekście rzekomej pandemii corona wirusa. Dyskutowano także o planach współpracy między obiema partiami.

Po rozmowach słowacka delegacja wzięła udział w proteście, gdzie europoseł Pan Milan Uhrlik wygłosił bardzo dobrze przyjęte przemówienie (relacja z protestu tutaj: https://konfederacjakoronypolskiej.pl/relacja-z-protestu-odwolujemy-plandemie/ ). Następnie wraz z kolegami z Korony Słowacy wzięli udział w marszu „Zatrzymamy Plandemię”, którego celem był przemarsz ulicami Warszawy pod Sejm RP.

Po demonstracji delegacja słowacka została zaproszona na pożegnalny obiad. W jego trakcie kontynuowano poranne rozmowy dotyczące współpracy i wymiany informacji. Dyskutowano również o wspólnym działaniu na polu wydawniczym. Duże wrażenie na Słowakach zrobiła książka „Fałszywa Pandemia” wydana ostatnio przez fundację Osuchowa w związku z rzekomą światową pandemią corona wirusa. Wieczorem słowaccy posłowie udali się w drogę powrotną do domu.

Efektem pracy słowackich dziennikarzy jest relacja z pobytu słowackich Gości w Warszawie, którą możemy obejrzeć na portalu kulturblog.sk pod linkiem: https://kulturblog.sk/kultura/masy-ludi-v-uliciach-varsavy-a-kulturblog-medzi-nimi/

Skrzynki podawcze i kontaktowe:

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Komisja Rewizyjna Okręgów:

Sąd Dyscyplinarny:

Komitet Polityczny:

Rada Naczelna:

Sekretarz Generalny: