Stanowisko Konfederacji Korony Polskiej dotyczące „Uchwały Sejmu RP w sprawie oddania hołdu ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę”

Stanowisko Konfederacji Korony Polskiej dotyczące „Uchwały Sejmu RP w sprawie oddania hołdu ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę”

Konfederacja Korony Polskiej jest stanowczo przeciwna uchwale, którą faktycznie można nazwać „Słudzy narodu ukraińskiego meldują się na rozkaz!” Dlatego posłowie należący do naszej organizacji świadomie zbojkotowali głosowanie nad nią.

Konfederacja Korony Polskiej sprzeciwia się uchwale, ponieważ:

  1. Wpisuje się ona w katastrofalną dla Polski linię wpychania naszego kraju do wojny o interesy globalnych mocarstw. Wojna, którą już teraz w znacznym stopniu finansujemy, rujnuje naszą gospodarkę, a jej kolejnym etapem może być uczynienie z Polaków mięsa armatniego. Nie chcemy, by tak się stało!
  2. W treści uchwały znajdują się dalsze nawoływania do wojny. Kategorycznie nie chcemy tej wojny i nie życzymy jej kontynuowania narodowi ukraińskiemu, który również jest do niej podżegany i wykorzystywany w globalnej grze. Domagamy się od mocarstw natychmiastowego przystąpienia do rokowań pokojowych!
  3. Nie bez znaczenia dla naszego stanowiska jest też permanentna odmowa ze strony ukraińskiej świętego prawa Polaków do ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej, potępienia ludobójstwa i osób oraz organizacji za nie odpowiedzialnych. „Składanie hołdu” cudzym ofiarom bez zadbania o godny pochówek bestialsko pomordowanych rodaków, byłoby zdradą ich pamięci.

 

Link do konferencji prasowej w Sejmie – video

Skrzynki podawcze i kontaktowe:

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Komisja Rewizyjna Okręgów:

Sąd Dyscyplinarny:

Komitet Polityczny:

Rada Naczelna:

Sekretarz Generalny: